وبلاگ


جاي تبليغات شما


اولین بنر نجوا12 برای دوستاران اهل بیت
باسلام خدمت بزرگواران عزیز

در این پست میخوام یه کار جدیدی که نجوا۱۲ شروع کرده رو معرفی کنم.این بار به مناسب میلاد مولود کعبه ۲ بنر در سایز های ۳*۲ متر و ۱*۳ متر ساخته شده که برای دانلود به صورت رایگان قرار داده می شود و قابل چاپ در سایزهای گفته شده است.

بنر 2 متر در 3 متر

دانلود بنر 2 متر در 3 متری امام علی(ع)

حجم فایل : ۱۶ مگابایت

پسورد:najva12.blogfa.com

 بنر ۳ متر در ۱ متری:

بنر 3 متر در 1 متر

دانلود بنر 3 متر در 1 متری امام علی(ع)

حجم فایل: ۷ مگابایت 

پسورد:najva12.blogfa.com

با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد دانلود کنید.

و یک مژده برای کسانی که از الان به فکر نیمه شعبان هستند.

مژده:اگر خدا بخواهد نجوا۱۲ به خاطر این که آقا امام زمان(عج)  دوازدهمین امام شیعیان هستند ۱۲ بنر در سایز های مختلف طراحی میکند که تاکنون ۷ بنرطراحی شده و در حال آماده شدن برای گذاشتن میباشد.

خوشحال میشم نظر یا پیشنهادی بدید که کار های بهتری بذارم برای دوستاران اهل بیت.


+| نوشته شده در 90/03/23 ساعت 18:9 توسط عاشق آقا

|


تولد امام علی(ع)

                        روزه:

خداوند روزه را واجب کرد برای آزمودن اخلاص مردم

                                                                                        (حکمت ۲۵۲)

امام علي(ع)

                 خود شناسي

هلاك شد كسي كه ارزش خود را نشناخت

                                                         حكمت ۱۴۹

***************************

                 حج:

خداوند حج را واجب كرد براي نزديك شده دينداران.

                                                           حكمت۲۵۲

**************************

               حق:

                                    هر كه با حق در افتد به زمينش ميزند.

                                                                                            حكمت ۴۰۸

*************************

            دانش:

                                    بي ارزش ترين دانش آن است كه از زبان فراتر نرود،

                                   و با ارزش ترين آن دانشي است كه در اعضا و جوارح

                                    نمايان باشد.

                                                           حكمت ۹۲


+| نوشته شده در 89/04/05 ساعت 10:41 توسط عاشق آقا

|


ضربت خوردن حضرت علی(ع)

ضربت خوردن حضرت علی(ع)

سه تن از خوارج با هم جمع شدند وفکر کردند که اگر معاویه وعمرعاص وحضرت علی(ع) را بکشند مسلمانان تکلیف خود را نخواهند دانست وبه آ ن عمل خواهند کرد پس قرار گذاشتند که هر یک، یکی از این سه تن را به قتل برسانند وقرار گذاشتند هر سه در یک شب اقدام به کار کنند.پس از همان جا یکی عازم کوفه ودیگری متوجه شام ودومین نفر رهسپار مصر شد.ابن ملجم به کوفه آمد شمشیر خود را آماده نمود وآن را خوب زهرداد تا خوب کارگر شود پس در کوفه با زنی زیبا به نام- قطام- آشنا شدوآن زن که کینه دیرینه با حضرت علی(ع) داشت کشتن حضرت علی(ع) را جزء مهریه خود قرار داد.ودر سحر روز 19ماه رمضان سال40هجری صبح باجند نفر به طرف مسجد حرکت کرد.

صبحگاه حضرت برای نماز صبح به مسجد آمد ود محراب وقتی مشغول خواندن نماز صبح گردید، ابن ملجم ضربتی به فرق مولی علی(ع)زد که در شب21 رمضان باعث شهادت آن حضرت شد.پس صدای حضرت بلند شد((فزت ورب الکعبه))به خدای سوگند که رستگار شدم.وفریاد فرشته آسمانی بلند شد که فریاد میزد: ((به خدا قسم ارکان هدایت فرو ریخت وعلی کشته شد.))

مردم از خانه های خود بیرون ریختند وقاتل حضرت علی(ع) را دستگیر کردند وبه امام حسن مجتبی(ع) تحویل دادند وامام را با سیمای خون آلود به خانه بردند.امام حسن مجتبی(ع)قاتل را زندانی کردند.حضرت به ایشان سفارش کردند که: ((ای فرزند من این مردی که قاتل من است واسیر دست شماست به آب وغذایش برسید واو را آزار ندهید، اگر زنده ماندم که خودم میدانم با اوچکارکنم واگر مردم یک ضربه بیشتر به او نزنید.))

پس پزشکی نزد حضرت آوردند واو گفت زهر کاری است وهیچ امیدی به بهبودی او نخواهد بود.پس وصایایی به امام حسن(ع)کردند وامات بعد از خود را به او سپردند آن حضرت در روز 21 ماه رمضان از دنیا رخت بر بست وعالمی را از این مصیبت بزرگداغدار کرد.

پس حسن(ع) وحسین(ع)ومحمد حنیفه وعبدالله بن جعفر در تجهیز او شرکت کردند وامام حسن(ع) براو نمازگذارد سپس او رادر محلی که در پشت کوفه بود(که امروز معروف به نجف الشرف است)دفن نمودند وامام حسن(ع)با ضربتی ابن ملجم لعنه الله را به درک واصل نمود.

 قالب شبهای قدر

دریافت کد قالب شب های قدر                         مشاهده ی قالب


+| نوشته شده در 88/06/17 ساعت 19:20 توسط عاشق آقا

|


قالب امام علی(ع) به مناسب ولادت آن حضرت:

یا علی مدد 

زندگينامه حضرت علي (ع)

ولادت:
حضرت علي ( ع ) نخستين فرزند خانواده هاشمي است كه پدر و مادر او هر دو فرزند هاشم اند . پدرش ابوطالب فرزند عبدالمطلب فرزند هاشم بن عبدمناف است و مادر او فاطمه دختر اسد فرزند هاشم بن عبدمناف مي باشد . خاندان هاشمي از لحاخ فضائل اخلاقي و صفات عاليه انساني در قبيله قريش و اين طايفه در طوايف عرب ، زبانزد خاص و عام بوده است . فتوت ، مروت ، شجاعت و بسياري از فضايل ديگر اختصاص به بني هاشم داشته است . يك از اين فضيلتها در مرتبه عالي در وجود مبارك حضرت علي ( ع ) موجود بوده است . فاطمه دختر اسد به هنگام درد زايمان راه مسجدالحرام را در پيش گرفت و خود را به ديوار كعبه نزديك ساخت و چنين گفت : خداوندا ! به تو و پيامبران و كتابهايي كه از طرف تو نازل شده اند و نيز به سخن جدم ابراهيم سازنده اين خانه ايمان راسخ دارم . پرودگارا ! به پاس احترام كسي كه اين خانه را ساخت ، و به حق ( 2 ) كودكي كه در رحم من است ، تولد اين كودك را بر من آسان فرما ! لحظه اي نگذشت كه ديوار جنوب شرقي كعبه در برابر ديدگان عباس بن عبدالمطلب و يزيد بن تعف شكافته شد . فاطمه وارد كعبه شد ، و ديوار به هم پيوست . فاطمه تا سه روز در شريفترين مكان گيتي مهمان خدا بود . و نوزاد خويش سه روز پس از سيزدهم رجب سي ام عام الفيل فاطمه ( 3 ) را به دنيا آورد . دختر اسد از همان شكاف ديوار كه دوباره گشوده شده بود بيرون آمد و گفت : ( 4 ) پيامي از غيب شنيدم كه نامش را علي بگذار .دوران كودكي:

حضرت علي ( ع ) تا سه سالگي نزد پدر و مادرش بسر برد و از آنجا كه خداوند مي خواست ايشان به كمالات بيشتري نائل آيد ، پيامبر اكرم ( ص ) وي را از بدو تولد تحت تربيت غير مستقيم خود قرار داد . تا آنكه ، خشكسالي عجيبي در مكه واقع شد . ابوطالب عموي پيامبر ، با چند فرزند با هزينه سنگين زندگي روبرو شد . رسول اكرم ( ص ) با مشورت عموي خود عباس توافق كردند كه هر يك از آنان فرزندي از ابوطالب را به نزد خود ببرند تا گشايشي در كار ابوطالب باشد . عباس ، جعفر را و پيامبر ( ص ) ، ( 5 ) علي ( ع ) را به خانه خود بردند . به اين طريق حضرت علي ( ع ) به طور كامل در كنار پيامبر قرار گرفت . علي ( ع ) آنچنان با پيامبر ( ص ) همراه بود ، حتي هرگاه پيامبر از شهر ( 6 )خارج مي شد و به كوه و بيابان مي رفت او را نيز همراه خود مي برد . بعثت پيامبر ( ص ) و حضرت علي ( ع ) شكي نيست كه سبقت در كارهاي خير نوعي امتياز و فضيلت است . و خداوند در آيات بسياري بندگانش را به انجام آنها ، و سبقت گرفتن بر يكديگر ( 7 )دعوت فرموده است . از فضايل حضرت علي ( ع ) است كه او نخستين فرد ايمان آورنده به پيامبر ( ص ) باشند . ابن ابي الحديد در اين باره مي گويد : بدان كه در ميان اكابر و بزرگان و متكلمين گروه معتزله اختلافي نيست كه علي بن ابيطالب نخستين فردي است كه به اسلام ايمان آورده و پيامبر خدا را تاييد كرده است .حضرت علي ( ع ) نخستين ياور پيامبر ( ص ):

پس از وحي خدا و برگزيده شدن حضرت محمد ( ص ) به پيامبري و سه سال دعوت مخفيانه ، سرانجام پيك وحي فرا رسيد و فرمان دعوت همگاني داده شد . در اين ميان تنها حضرت علي ( ع ) مجري طرحهاي پيامبر ( ص ) در دعوت الهيش و تنها همراه و دلسوز آن حضرت در ضيافتي بود كه وي براي آشناكردن خويشاوندانش با اسلام و دعوتشان به دين خدا ترتيب داد . در همين ضيافت پيامبر ( ص ) از حاضران سؤوال كرد : چه كسي از شما مرا در اين راه كمك مي كند تا برادر و وصي و نماينده من در ميان شما باشد ؟ فقط علي ( ع ) پاسخ داد : اي پيامبر خدا ! من تو را در اين راه ياري مي كنم پيامبر ( ص ) بعد از سه بار تكرار سؤوال و شنيدن همان جواب فرمود : اي خويشاوندان و بستگان من ، بدانيد كه علي ( ع ) برادر و وصي و خليفه پس از من در ميان شماست . از افتخارات ديگر حضرت علي ( ع ) اين است كه با شجاعت كامل براي خنثي كردن توطئه مشركان مبني بر قتل رسول خدا ( ص ) در بستر ايشان خوابيد و زمينه هجرت پيامبر ( ص ) را آماده ساخت .حضرت علي ( ع ) بعد از هجرت:

بعد از هجرت حضرت علي ( ع ) و پيامبر ( ص ) به مدينه دو نمونه از فضايل علي ( ع ) را بيان مي نمائيم : 1 - جانبازي و فداكاري در ميدان جهاد : حضور وي در 26 غزوه از 27غزوه پيامبر ( ص ) و شركت در سريه هاي مختلف از افتخارات و فضايل آن حضرت است . 2 - ضبط و كتابت وحي ( قرآن ) كتابت وحي و تنظيم بسياري از اسناد تاريخي و سياسي و نوشتن نامه هاي تبليغي و دعوتي از كارهاي حساس و پرارج امام ( ع ) بود . ايشان آيات قرآن چه مكي و چه مدني ، را ضبط مي كرد . به همين علت است كه وي را از كاتبان وحي و حافظان قرآن به شمار مي آورند . در اين دوران بود كه پيامبر ( ص ) فرمان اخوت و برادري مسلمانان را صادر فرمود و با حضرت علي ( ع ) پيمان برادري و اخوت بست و به حضرت علي ( ع ) فرمود : تو برادر من در اين جهان و سراي ديگر هستي . به خدايي كه مرا به حق برانگيخته است ... تو را به برادري خود انتخاب مي كنم ، اخوتي كه دامنه آن هر دو جهان ( 8 )را فرا گيرد . حضرت علي ( ع ) داماد رسول اكرم ( ص ) عمر و ابوبكر با مشورت با سعد معاذ رئيس قبيله اوس دريافتند جز علي ( ع ) كسي شايستگي زهرا ( س ) را ندارد . لذا هنگامي كه علي ( ع ) در ميان نخلهاي باغ يكي از انصار مشغول آبياري بود موضوع را با ايشان در ميان نهادند و ايشان فرمود : دختر پيامبر ( ص ) مورد ميل و علاقه من است . و به سوي خانه رسول به راه افتاد . وقتي به حضور رسول اكرم ( ص ) رسيد ، عظمت محضر پيامبر ( ص ) مانع از آن شد كه سخني بگويد ، تا اينكه رسول اكرم ( ص ) علت رجوع ايشان را جويا شد و حضرت علي ( ع ) با تكيه به فضايل و تقوا و سوابق درخشان خود در اسلام فرمود : آيا صلاح مي دانيد كه فاطمه را در عقد من درآوريد ؟ پس از موافقت حضرت زهرا ( س ) آن حضرت به دامادي رسول اكرم ( ص ) نائل آمدند .غدير خم:

پيامبر ( ص ) بعد از اتمام مراسم حج در آخرين سال عمر پربركتش در راه برگشت در محلي به نام غديرخم در نزديكي جحفه دستور توقف داد ، زيرا پيك وحي فرمان داده بود كه پيامبر ( ص ) بايد رسالتش را به اتمام ( 9 )برساند . پس از نماز ظهر پيامبر ( ص ) بر بالاي منبري از جهاز شتران رفت و فرمود : اي مردم ! نزديك است كه من دعوت حق را لبيك گويم و از ميان شما بروم درباره من چه فكر مي كنيد ؟ مردم گفتند : گواهي مي دهيم كه تو آيين خدا را تبليغ مي كردي پيامبر فرمود : آيا شما گواهي نمي دهيد كه جز خداي يگانه ، خدايي نيست و محمد بنده خدا و پيامبر اوست ؟ مردم گفتند : آري ، گواهي مي دهيم . سپس پيامبر ( ص ) دست حضرت علي ( ع ) را بالا گرفت و فرمود : اي مردم ! در نزد مؤمنان سزاوارتر از خودشان كيست ؟ مردم گفتند : خداوند و پيامبر او بهتر مي دانند . سپس پيامبر فرموند : اي مردم ! هر كس من مولا و رهبر او هستم ، علي هم مولا و رهبر اوست . و اين جمله را سه بار تكرار فرمودند . بعد مردم اين انتخاب را به حضرت علي ( ع ) تبريك گفتند و با وي بيعت نمودند .حضرت علي ( ع ) بعد از رحلت رسول اكرم ( ص ):

پس از رحلت رسول اكرم ( ص ) به علت شرايط خاصي كه بوجود آمده بود ، حضرت علي ( ع ) از صحنه اجتماع كناره گرفت و سكوت اختيار كرد. نه در جهادي شركت مي كرد و نه در اجتماع به طور رسمي سخن مي گفت . شمشير در نيام كرد و به وظايف فردي و سازندگي افراد مي پرداخت . فعاليتهاي امام در اين دوران به طور خلاصه اينگونه است : 1 - عبادت خدا آنهم در شان حضرت علي ( ع ) 2 - تفسير قرآن و حل مسائل ديني و فتواي حكم حوادثي كه در طول 23سال زندگي پيامبر ( ص ) مشابه نداشت . 3 - پاسخ به پرسشهاي دانشمندان ملل و شهرهاي ديگر . 4 - بيان حكم بسياري از رويدادهاي نوظهور كه در اسلام سابقه نداشت . 5 - حل مسائل هنگامي كه دستگاه خلافت در مسائل سياسي و پاره اي از مشكلات با بن بست روبرو مي شد . 6 - تربيت و پرورش گروهي كه از ضمير پاك و روح آماده ، براي سير و سلوك برخوردار هستند . 7 - كار و كوشش براي تامين زندگي بسياري از بينوايان و درماندگان تا آنجا كه با دست خويش باغ احداث مي كرد و قنات استخراج مي نمود و سپس آنها را در راه خدا وقف مي نمود .خلافت حضرت علي ( ع ):

در زمان خلافت حضرت علي ( ع ) جنگهاي فراواني رخ داد از جمله صفين ، جمل و نهروان كه هر يك پيامدهاي خاصي به دنبال داشت .شهادت امام علي ( ع ):

بعد از جنگ نهروان و سركوب خوارج برخي از خوارج از جمله عبدالرحمان بن ملجم مرادي ، و برك بن عبدالله تميمي و عمروبن بكر تميمي در يكي از شبها گرد هم آمدند و اوضاع آن روز و خونريزي ها و جنگهاي داخلي را بررسي كردند و از نهروان و كشتگان خود ياد كردند و سرانجام به اين نتيجه رسيدند كه باعث اين خونريزي و برادركشي حضرت علي ( ع ) و معاويه و عمروعاص است . و اگر اين سه نفر از ميان برداشته شوند ، مسلمانان تكليف خود را خواهنددانست . سپس با هم پيمان بستند كه هر يك از آنان متعهد كشتن يكي از سه نفر گردد . ابن ملجم متعهد قتل امام علي ( ع ) شد و در شب نوزدهم ماه رمضان همراه چند نفر در مسجد كوفه نشستند . آن شب حضرت علي ( ع ) در خانه دخترش مهمان بودند و از واقعه صبح با خبر بودند ، وقتي موضوع را با دخترش در ميان نهاد ، ام كلثوم گفت : فردا جعده را به مسجد بفرستيد . حضرت علي ( ع ) فرمود : از قضاي الهي نمي توان گريخت . آنگاه كمربند خود را محكم بست و در حالي كه اين دو بيت را زمزمه مي كرد عازم مسجد شد . كمر خود را براي مرگ محكم ببند ، زيرا مرگ تو را ملاقات خواهدكرد . و از مرگ ، آنگاه كه به سراي تو درآيد ( 10 ) . جزع و فرياد مكن ابن ملجم ، در حالي كه حضرت علي ( ع ) در سجده بودند ، ضربتي بر فرق مبارك خون از سر حضرتش در محراب جاري شد و محاسن ( 11 ) آن حضرت وارد ساخت . شريفش را رنگين كرد . در اين حال آن حضرت فرمود : فزت و رب الكعبه به خداي كعبه سوگند كه رستگار شدم سپس آيه 55سوره طه را تلاوت فرمود : شما را از خاك آفريديم و در آن بازتان مي گردانيم و بار ديگر از آن ( 12 ) بيرونتان مي آوريم . حضرت علي ( ع ) در واپسين لحظات زندگي نيز به فكر صلاح و سعادت مردم بود و به فرزندان و بستگان و تمام مسلمانان چنين وصيت فرمود : شما را به پرهيزكاري سفارش مي كنم و به اينكه كارهاي خود را منظم كنيد و اينكه همواره در فكر اصلاح بين مسلمانان باشيد . يتيمان را فراموش نكنيد ، حقوق همسايگان را مراعات كنيد . قرآن را برنامه ي عملي خود قرار دهيد . نماز را بسيار گرامي بداريد كه ستون دين شماست . حضرت علي ( ع ) در 21ماه رمضان به شهادت رسيد و در نجف اشرف به خاك سپرده شد ، و مزارش ميعادگاه عاشقان حق و حقيقت شد . - سوره احزاب ، آيه 21.

( 1 ) - فروغ ولايت ، ص 35( كشف الغمه ، ج 1 ، ص 90) .

( 2 ) - آفتاب ولايت ، ص 19( الخرائج و الجرائح ، ج 1 ، ص 171، ش 1 ) .

( 3 ) - آفتاب ولايت ، ص 19( بحارالانوار ، ج 35، ص 18) .

( 4 ) - فروغ ولايت ، ص 37( سيره ابن هشام ، ج 1 ، ص 236) .

( 5 ) - فروغ ولايت ، ص 38

( 6 ) - آفتاب ولايت ، ص 131( سوره بقره ، آيه 148) .

( 7 ) - فروغ ولايت ، ص 86( مستدرك حاكم ، ج 3 ، ص 14، استيعاب ، ج 3 ،

( 8 ) ص 35) - فروغ ولايت ، ص 141( سوره مائده ، آيه 67)

( 9 ) - فروغ ولايت ، ص 697

( 10 ) - فروغ ولايت ، ص 697( بحارالانوار ، نقل از مالي ، ج 9 ، ص 650)

( 11) - فروغ ولايت ، ص 697 ( 12 )

حالا میرسیم به قالب امام علی(ع)

قالب امام علی(ع)

           مشاهده ی قالب                          در یافت کد قالب


+| نوشته شده در 88/04/10 ساعت 12:30 توسط عاشق آقا

|